okomentovat

Obušku, z pytle ven!

Dívali jste se letos o vánocích na pohádku Obušku, z pytle ven? Jak potlačili drobného českého živnostníka, který se snažil obstát v krutých tržních podmínkách a ještě se staral o blaho státu? Jak poškodili jeho podnikatelskou pověst? Nu ano, je to tak. Muzikant byl sice chudý, ale co by se stalo s hostinským, kdyby jemu podobné krmil zdarma? Stát by měl o dalšího chudého víc a přišel by o daň z přidané hodnoty, o nutnosti vyplácet sociální podporu ani nemluvě. Tedy, snížila by se průměrná životní úroveň obyvatelstva, jež je mimo jiné dotována právě z této daně ? zdravotnictví, sociální péče, vzdělávací systém, ... A řekněme si to po pravdě, kouzelný dědeček nebyl žádný lidumil, ale hlava organizovaného zločinu. Vždyť snímek nade vší pochybnost ukazuje, jak rekrutoval nového kumpána, muzikanta, z řad sociálně slabších, aby za něho udělal špinavou práci.

Čím byl ve skutečnosti kouzelný stoleček? Místo toho, aby dali vydělat českým farmářům a osvobodili tak stát od nutnosti jejich dotací, raději zaplavili trh importovaným zbožím. Zcela jasně se jedná o podvratnou, záškodnickou činnost proti poctivým farmářům, zajišťujících výživu národa. A všimli jste si? Ani clo z toho nezaplatili!

A co oslíček, který se měl otřást? Naprosto jasná ukázka protistátní činnosti, jmenovitě padělání peněz a jejich nedovoleného uvádění do oběhu. Jak jsme se při shlédnutí mohli na vlastní oči přesvědčit, muzikantova hotovost nepocházela ze státních mincoven. Bylo snad cílem vyprat špinavé peníze, a/nebo rozložit ekonomiku státu?

Závěrem se už organizovaný zločin pod taktovkou kouzelného dědečka ani nesnaží zakrýt svou pravou tvář. Jen co hostinský uvědoměle zasáhl ve prospěch státu, když se oba zločince pokusil připravit o jejich nástroje společenské zkázy, které by zcela jistě odevzdal nejbližšímu obecnímu policajtovi, byl vystaven brutálnímu násilí ? ublížení na zdraví obuškem a taktéž došlo ke škodám na vybavení podniku. To našim dětem zase jednou dali pěkný příklad!

Hodnocení: 2,88 / 239

Ohodnotit: 1 2 3 4 5 (jako ve škole)

Nahlásit tento vtip

Podobné vtipy

Zobrazit celý vtip

Mafie

Na Sicilii se pořádá sraz těch "největších" mafiánů:
Italové zjišťují, jestli…
Zobrazit celý vtip

Dopis

Vzkaz od dcery mámě

Matka přijde do pokoje své dcery a najde jej prázdný,…
Zobrazit celý vtip

Apokalypsa

Apokalypsa, aneb rok poté.
Píše se sedmý červenec 2007, rok a týden od památné…

Zasměj se doporučujeKomentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář