okomentovat

Jak to bylo s Brežněvem?

V souvislosti s úmrtím generálního tajemníka ÚV KSSS Leonida Iljiče Brežněva dementovala tisková agentura TASS několik mylných informací:

·Není pravda, že soudruh Brežněv zemřel už v r. 1975, a od té doby místo něho vystupoval jeho dvojník. Pravda je, že tyto metody jsou Sovětskému svazu bytostně cizí. Kromě toho, r. 1975 zemřel právě tento dvojník.

·Není pravda, že rakev s tělesnými pozůstatky soudruha Brežněva měly původně vézt na lafetě děla všemi tábory GULAGŮ, aby se s ním mohli rozloučit i občané, kteří se nemohou vzdálit z místa bydliště. Pravda je, že za prvé v Sovětském svazu žádný GULAG neexistuje a za druhé, že by taková cesta při počtu těchto nápravných zařízení trvala několik měsíců.

·Není pravda, že sovětští občané, kteří se přišli rozloučit se zesnulým, obdrželi kilogram chleba bez potravinových lístků za normální cenu. Pravda je, že luxusními potravinami je třeba i nadále přísně šetřit.

·Není pravda, že TASS uveřejnil zprávu o úmrtí soudruha Brežněva se 24hodinovým zpožděním. Pravda je, že Leonid Brežněv zemřel o den dříve, než to strana a vláda očekávaly

·Není pravda, že tělesné pozůstatky soudruha Brežněva měly být v nabalzamovaném stavu vystaveny v prodejně Berjozka, aby se mohlo vybírat vstupné v tvrdé měně. Pravda je, že ho pochovali pod Kremelskou zdí na místo, které mu náleží: mezi s. Lenina a s. Stalina

·Není pravda, že představitelé bratrských stran se pohřbu soudruha Brežněva nezúčastnili z obavy, aby je nepostihl osud Klementa Gottwalda, který se na Stalinově pohřbu nachladil a o týden později sám zemřel. Pravda je, že představitelé bratrských stran se sice báli, ale museli naklusat. Hrom aby do nich uhodil!

·Není pravda, že mercedes soudruha Brežněva vydražili na tajné dražbě mezi členy prezídia. Pravda je, že tento mercedes už šest let stojí na stálé výstavě 'ÚspěchySovětského svazu' ve strojírenském pavilónu pod značkou 'Čajka'.

·Není pravda, že k úmrtí soudruha Brežněva došlo zastavením činnosti srdce. Pravda je, že - jak ukázala pitva - soudruh Brežněv žádné srdce neměl.

·Není pravda, že při loučení se sovětských pracujících se zesnulým soudruhem Brežněvem nebožtíkovi ukradli náramkové hodinky. Pravda je, že soudruhu Brežněvovi náramkové hodinky nezmizely, protože byly přibité.

·Není pravda, že nejvyšší straničtí představitelé při smutečním obřadu klopýtli s rakví, protože soudruh Brežněv byl pro ně příliš těžký. Pravda je, že klopýtli proto, neboť si navzájem dávali stoličky.

·Není pravda, že pracující tábora míru přijali zprávu o smrti soudruha Brežněva lhostejně, nebo dokonce s radostí. Pravda je, že mnozí měli v očích slzy, zvláště v Polsku při demonstracích od slzného plynu policie.

·Není pravda, že ošetřující lékař soudruha Brežněva dostal po smrti s. generálního tajemníka od soudruha Andropova moskviče. Pravda je, že dostal VOLHU, a to za trest přeplavat.

·Není pravda, že obočí soudruha Brežněva na sklonku jeho života nebylo pravé.
Pravda je, že právě toto obočí bylo pravé. Jediné.

·Není pravda, že soudruh Brežněv nezanechal politický testament. Pravda je, že testament zanechal, jenomže soudruzi z předsednictva ÚV KSSS se nemohou dohodnout na jeho definitivním znění.

·Není pravda, že při příležitosti volby soudruha Andropova ÚV KSSS uvažoval o rozsáhlé amnestii pro politické vězně. Pravda je, že o takové amnestii nikdo neuvažoval, protože v Sovětském svazu političtí vězňové nejsou a kromě toho, kdo by potom stavěl plynovod?

·Není pravda, že ÚV KSSS požádal papeže, aby prohlásil soudruha Brežněva za svatého, protože dodával církvi mučedníky. Pravda je, že ÚV papeže nežádal, nýbrž mu na vědomí poslal v tomto smyslu usnesení.

·Není pravda, že náhlou smrt soudruha Brežněva zavinily Spojené státy. Pravda je, že americké embargo se na náhradní součástky pro soudruha Brežněva nevztahovalo.

Hodnocení: 2,78 / 1041

Ohodnotit: 1 2 3 4 5 (jako ve škole)

Nahlásit tento vtip

Podobné vtipy

Zobrazit celý vtip

Jak to bylo s Brežněvem?

V souvislosti s úmrtím generálního tajemníka ÚV KSSS Leonida Iljiče Brežněva…
Zobrazit celý vtip

Různé formy kapitalismu


Tradicni kapitalismus:
Mas dve kravy. Jednu prodas a koupis byka. Tve stado…
Zobrazit celý vtip

Otázky a odpovědi v průřezu několika let

1968:
Proč vši nesvětélkují jako světlušky?
Aby imperialisté nemohli…

Zasměj se doporučuje

Dovolená v Řecko
Prožijte dovolenou v řecku vyberte si na portálu dovolená řecko


Komentáře ke článku

Zatím nebyl vložen žádný komentář.

Vožit nový komentář